Yazılım Dersleri Nerede Alınır?

Yazılım Dersleri Nerede Alınır?

Programlama, çok geniş bir platform olduğu için neredeyse her yerde kaliteli içeriklere ulaşmak mümkün hale gelmiştir. Yazılım Dersleri Nerede Alınır? Yazılım dersi alabilmeniz için kaynaklar aşağıda başlıklar halinde listelenmiştir.

Yazılım Dersleri Nerede Alınır?

Ücretsiz Programlama Eğitimi Veren Web Siteler Ücretsiz programlama eğitimi veren sitelerin sayısı oldukça fazladır. Bu nedenle bir siteden faydalanmadan önce öncelikle bu sitenin kaliteli içerik üretip üretmediğine dikkat etmek gerekiyor. Yazılımla ilgili kaliteli makaleler üreten siteler faydalanılabilir. Bunlardan bir kaç tanesi aşağıdaki gibidir.

  1. Açık Akademi

https://www.acikakademi.com/portal/default.aspx

Açık akademi hem soru cevap bölümü hem de videolu eğitim serileri yazılım eğitimi almak isteyenlere güzel içerikler sağlıyor.

  1. Youtube

https://www.youtube.com

Youtube’de ücretsiz yazılım video dersleri çeken bir sürü youtuber mevcut. Bu içerikler bazen bir kitap kadar faydalı olabiliyor.

  1. Udemy

https://www.udemy.com

Udemy sitesinde genelde ücretli yazılım dersleri bulunmaktadır. Yazılım Dersleri Nerede Alınır? Bu sitede uzman yazılımcılar ücret karşılığında çok kaliteli içerikler üretip yazılım dersi almak isteyenlere güzel fırsatlar sunmaktadırlar. Bu kaynaktan bir ders satın aldığınızda udemy.com sitesi üzerinden o içeriğe ömür boyu erişim sağlayabilirsiniz.

  1. Kitap Satın Almak

Programlama öğrenmek isteyenlerin tercih ettiği bir diğer kaynak ise kitaplardır. Programlama dilleriyle ilgili yazılmış çok kaliteli kitaplar piyasada bulunmaktadır. Hangi programlama dilini öğrenmek istiyorsanız o programlama diline yönelik yazılmış kitapları satın alarak yazılım eğitimi alabilirsiniz. Ayrıca kitap satın alarak yazılım dersi almak isterseniz kitabın yanında ek olarak dersleri videolu olarak anlatan bir dvd alırsınız.

  1. Özel Ders Almak

Programlama öğrenmenin bir diğer yolu da özel ders almaktır. Bunun için özel kurslara müracaat edip eğitim alabilirsiniz. Yazılım Dersleri Nerede Alınır? Yukarıda sayılan başlıkların dışında kodlama için içerik üreten bir sürü site bulunmaktadır. Dilerseniz güvendiğiniz sitelerden de programlama eğitimi alabilirsiniz.

 

Write a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir