Google Dosya Temizlik Ve Yönetim Uygulaması

Google Dosya Temizlik Ve Yönetim Uygulaması

Google Dosya Temizlik Ve Yönetim Uygulaması Teknolojinin güçlenmeye devam ettiği günümüzde, cihazların donanımları daha çok performans vermeye başladı ve indirilen uygulamaların ve depolanan dosyaların boyutları da giderek arttı. Çalışmasını hiç kesmeyen ve cihazın performansını olumsuz etkileyen çeşitli uygulamalar ve cihazlarda fazla fazla yer alarak depolama alanını dolduran fotoğraflar, kullanıcıları bir süredir üçüncü parti yardımcı uygulamalara yönlendiriyor.

 Google’dan FilesGo Müjdesi!

Güçlü telefon üreticileri, kullanıcıların bu temizlik ihtiyacını görmezden gelmeyerek son zamanlarda sundukları cihazlar için firmalarına ait temizlik uygulamalarını güncellemeye başladılar. Google’da bu firmalardan biri olarak, güçsüz donanımlı cihazların daha güçlü performans vermesini sağlayacak yeni dosya temizlik uygulaması Files Go’nun APK dosyasını çıkardı. Uygulama henüz kapalı beta programında ancak APK ile indirerek denenebilir.

Google Dosya Temizlik Ve Yönetim Uygulaması

           Google, I/O 2017 Konferansı’nda Android Go girişimi olarak FilesGo uygulamasını açıkladı. Android Go, güçsüz donanım bileşenlerine malik cihazların Android işletim sisteminini daha güçlü olarak çalıştırmasını amaç edinmiş bir proje. FilesGo, Android Go’nun amacına en iyi şekilde uygun olması için 10MB dosya boyutuna sahip. FilesGo henüz resmi olarak tanıtılmadı ancak tanıtıldıktan sonra çoğu modelde ön yüklü olarak kullanıma sunulacak. Eğer ön yüklü olmazsa Google Play Store’dan indirilebilecek.

 

 FilesGo’nun Faydası Ne Olacak?

Google Play Store’da FilesGo uygulamasının hünerleri ile ilgili olarak; cihazlarda bugüne kadar oluşturulamadığı kadar alan yaratabileceği, cihazın performansını güçlü tutmak için kullanılan uygulamaları bile kaldırmayı teklif edeceğini, aynı olan ama birden fazla olan fotoğrafları bulup silmeyi önereceği, dosyaları süratli ve emniyetli bir şekilde çevrimdışı paylaşabileceği yazıyor. 10MB boyutunda bir uygulama olarak baz alındığında, ciddi derecede fonksiyonel olduğunu söylemek kaçınılmaz.

Aynı Zamanda Dosya Yönetim Uygulaması  Google firmasının Android işletim sistemini daha güçlü performansta tutmaya yarayacak temizlik uygulaması en büyük eksiklerinden birisiydi ve FilesGo uygulamasıyla bu eksikliklerini de gidermiş olacaklar. Son olarak şunu da belirtmeliyiz ki; FilesGo bir temizlik uygulaması olmakla birlikte dosya yönetim uygulaması olarak da kullanılabilir. uygulamayı bu linklten indirebilirsiniz https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.nbu.files&hl=tr

 

Write a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir