Gaz Yakma Tesisleri Muayene ve Testleri

Firmamız www. muayene.com olarak sizlere değerli hizmetlerimizden Gaz Yakma Tesisleri Muayene ve Testleri Gaz Yakma Cihazları Yönetmeliği (2009/142 / EC) Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlandı. Bu düzenlemenin amacı, gaz yakan alet ve ekipmanların normal olarak piyasaya sürülmesini ve insanların ve ev hayvanlarının sağlığını ve güvenliğini tehlikeye atmayacak şekilde hizmete sokmasını sağlamaktır.

Gaz Yakma Tesisleri Muayene ve Testleri

Gaz Yakma Tesisleri Muayene ve Testleri Test ve test kuruluşları tarafından sağlanan yerleşim uygunluk kontrol hizmetleri, ticari pişirme cihazları, endüstriyel amaçlar için özel olarak tasarlanmış ekipmanlar ve kazan odaları ve ısı merkezleri gibi gaz yakma cihazlarıdır. Bu, listelenen cihazların güvenli ve risksiz çalışmasını, bir yandan bu cihazların kontrolleri ve denetimlerini, cihaz üzerindeki güvenlik ekipmanlarını ve bunların konumlarının kontrollerini içerir.

Ülkemizde gaz dağıtım şirketleri, özellikle ilk kurulumdan önce gazlı cihazların uygunluk kontrolünü talep etmektedir. Yerleşim uygunluk kontrol ve muayene prosedürlerini yürütürken, test ve test kuruluşları esas olarak aşağıdaki yasal düzenlemelere ve standartlara uygundur:

Gözetim Hizmetleri

Şirketimizin sizlere sunduğu Gözetim Hizmetleri desteklerimizide ziyaret etmenizi isteriz. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) İç Kurulum Yönetmeliği
Binaların Yangından Korunması Yönetmeliği
İnşaat İşleri, Makina ve Elektrik Tesisatı Genel Teknik Şartnamesi Hakkında Tebliğ
TS 7363 Doğal Gaz – Bina Montajı Tasarım ve Uygulama Kuralları

Gaz yakma cihazları için kurulum kurallara uygun olarak yapılmalı, ayarlanmış ve doğru çalışma sağlanmalıdır. Yerleşimlerin güvenli bir şekilde kullanılmasını ve bu cihazların kurulum prensiplerini sağlamak için kullanılan gazın türü, kullanılan gazın besleme basıncı, gerekli temiz hava akışı ve cihazın yanma havası beslemesi kontrol edilmelidir. TS 7363 standardı şunları kapsamaktadır:

Doğalgaz dağıtımından doğal gaz ekipmanı beslenir ve binaya monte edilir.
Bu cihazlara gazı gönderen doğal gaz tesisatı
Yanma sonucu oluşan baca gazı için baca gazı ve kanallarının projelendirilmesi ve düzenlenmesi, test ve kontrol işleminden sonra doğal gaz tesisatının kullanılması.
Binada güvenli doğal gaz kullanımı için gözetilmesi gereken kurallar

Şirketimiz, gaz yakma tesislerinin denetlenmesi ve test edilmesi kapsamındaki tesis yerleşim uygunluk denetim faaliyetlerini, ilgili yasal düzenlemelere ve yerli ve yabancı kuruluşlarca yayınlanan standart ve test yöntemlerine uygun olarak gerçekleştirmektedir. Teknik Kontrol ve Muayene Hizmetleri için firmamıza ulaşmanızı rica ederiz.

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Gaz Yakma Tesisleri Muayene ve Testleri Gaz Yakma Tesisleri Muayene ve Testleri için yorumda bulun

    Gaz Yakma Tesisleri Muayene ve Testleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Gaz Yakma Tesisleri Muayene ve Testleri için ilk yorumu yapabilirsin.